Záhneda (gh)

Záhneda je prírodný kameň, ktorý pôsobí ako očista mysle a upokojuje emócie. Považuje sa tiež za kameň plodnosti. Ide o horský kryštál tmavej farby, ktorý možno tiež označiť ako morion. Svoju charakteristickú farbu získal vplyvom horúčavy v kombinácii so silnými gama lúčmi, ktoré žiarili na našu planétu pred miliónmi rokov.


História v skratke
 
Záhneda je oddávna známa svojimi liečivými účinkami. Mnoho storočí dozadu sa tento kameň používal ako prírodný liek na plodnosť, ktorý zvyšuje libido a tiež chráni pohlavné orgány.  Záhneda a duša

Tento kameň má na psychickej úrovni najmä upokojujúci účinok. Pôsobí tiež antistresovo a napomáha zvládať vypäté situácie. Ak vás trápi strach a depresívne myšlienky, energia záhnedy ich zaženie a navodí namiesto toho pozitívny pocit pokoja.

Záhneda vás posilní, ak stojíte pred rozhodnutiami. Pomôže vám sústrediť sa a zbaviť sa problémov v komunikácii. Do vecí vnesie poriadok a navedie vás k praktickému uvažovaniu. Svojou upokojujúcou silou vám ukáže, ako ťažkosti zvládnuť v pokoji.

Ak máte problémy so spánkom a nepríjemnými snami, záhneda pomôže odhaliť ich skrytý význam. Vy tak pochopíte, čo sa vám vaše podvedomie snaží týmto spôsobom naznačiť.

Na emocionálnej úrovni vás záhneda ochráni pred negatívnymi citmi. Pokiaľ ste sa s nimi aktuálne stretli, s týmto kameňom sa ich zbavíte a znova sa vnútorne upokojíte. Na druhej strane však záhneda dokáže zvýšiť vášeň a sexuálnu energiu.

Tento prírodný kameň pôsobí nielen upokojujúco, ale tiež detoxikačne, a to na všetkých úrovniach.Záhneda a zdravie

Liečivé účinky záhnedy sa na fyzickej úrovni prejavujú predovšetkým posilnením svalov a ochranou vnútorných orgánov ako napríklad srdca, žalúdka a podobne. Záhneda je užitočná aj pri bolestiach hlavy a prospieva aj rozmnožovacím orgánom.


Zaradenie: rodina kremeňov
Tvrdosť: 7
Farba: svetlá až sýtohnedá, čierna
Výskyt: Alpy, Brazília, USA, Austrália

 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet