Tigrie oko (gh)

Tigrie oko je prírodný kameň, ktorý nielen chráni, ale aj napomáha rozvíjať osobnosť. Vlastnosti, ktoré sú preňho typické nadobudol rozkladom usaadenín krokydolitu, teda modrého azbestu. Vlákná amfibolu vykryštalizované v jednom smere vytvárajú vzhľad, ktorý pripomína mačacie oko.


História v skratke
 
Dejiny tigrieho oka siahajú do ďalekej minulosti. Starí Arabi a Gréci mu prisudzovali schopnosť zbystriť vnímanie a zároveň vniesť do života zábavu a posilniť priateľstvá. Mal podľa nich aj ochrannú moc, a to najmä pred kriminálnymi činmi.  Tigrie oko a duša

Tento prírodný kameň sa na úrovni duše prejavuje hlavne ako ochrana pred negatívnymi myšlienkami. Pomáha tiež k sebaporozumeniu a následne plneniu si vlastných cieľov. Vďaka tigriemu oku spoznáte, aké sú vaše skutočné potreby a ľahšie ich tak odlíšite od nerealistických prianí. Dokážete sa sústrediť na hľadanie vlastnej vnútornej sily a posúvať sa tak vpred.

Na úrovni rozumu prináša rovnováhu medzi hemisférami. V informáciách, ktoré sa k vám dostávajú, nájdete súvislosti a utvoríte si z nich zrozumiteľný celok.

Ak riešite dilemy a zvádzate vnútorné boje, s tigrím okom ich prekonáte ľahšie a s prehľadom. Tento kameň je užitočný aj v prípade, že pociťujete menejcennosť a prílišná sebakritika vám nie je cudzia. Zbavíte sa prekážok, ktoré ste si ňou doposiaľ vytvárali, uvedomíte si vlastnú hodnotu a objavíte v sebe skryté tvorivé schopnosti. Zároveň však v sebe nájdete nedostatky, ktoré je potrebné odstrániť na ceste za vytýčeným cieľom. Tigrie oko navyše zbavuje závislosti od druhých, ktorá tiež môže predstavovať prekážku pri realizovaní želaných zmien.

Emočne tento kameň napomáha vyrovnávať energie jin a jang. Pôsobí tiež pri zbavovaní sa depresívnych pocitov a dvíha náladu.Tigrie oko a zdravie

Tigrie oko sa na telesnej úrovni prejavuje najmä liečivými účinkami na zrak. Okrem toho pozitívne pôsobí aj na krk a rozmnožovacie orgány. Tento kameň zbavuje kŕčov a je vhodný aj pri liečbe zlomenín.

Zaradenie: rodina kremeňov
Tvrdosť: 7
Farba: hnedožltá, ružová, modrá, červená
Výskyt: južná Afrika, západná Austrália a USA 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet