Ruženín (gh)

Ruženín je pre svoje účinky a silu už oddávna považovaný za kameň lásky a srdca. Ako prezrádza jeho názov, v prírode sa vyskytuje v charakteristickej, jemnej ružovej farbe, a to vďaka mangánu a jemným železito-rutilovým ihličkám, z ktorých sa skladá. Ruženín chráni naše srdce nielen na fyzickej, ale aj na psychickej úrovni.   
 


História v skratke

Už v období antiky bol ruženín označovaný za kameň lásky a srdca. Starovekí  Gréci a Rimania mu prisudzovali nesmiernu silu, ktorú podľa nich doňho vložili bohovia lásky Amor a Eros, aby na Zem priniesli zmier.  

Počas dejín bol tento kameň veľmi vysoko cenený, podobne ako rubín či granát. Aj dnes je ruženín hodnotený ako krásny a zároveň silný kameň najmä pre svoje blahodárne liečivé účinky.       Ruženín a duša

Ruženín ako kameň lásky predstavuje kryštál, ktorý má svoj význam obzvlášť v oblasti vzťahov na všetkých úrovniach. Vnáša do života pokoj, a to hlavne v krízových obdobiach, kedy zažívate emocionálne výkyvy a odmietnutia. Je užitočný aj v prípade objavovania novej lásky či dokonca hľadania stratenej partnerskej symbiózy.

Ruženín napomáha pochopiť pravú podstatu lásky, vďaka čomu prekonáte problémy, s ktorými sa v tejto oblasti aktuálne potrebujete popasovať.

Ak prežívate sklamanie z neopätovanej lásky a odmietnutia, tento kameň zmierni váš smútok a negatívne myšlienky. V čase citového podlomenia vám ruženín pomôže znovu si uvedomiť vlastnú hodnotu a prinavráti vám tak stratenú sebadôveru. Prinesie vám emociálnu vyváženosť a vy tak v sebe objavíte vnútornú rovnováhu.  Ľahšie sa tak otvoríte novým možnostiam a potenciálnym vzťahom.

Vo chvíľach citovej pripravenosti na nové vzťahy je ruženín tým pravým sprievodcom. Jeho energia sa veľmi efektívne prejavuje priam magnetizujúcim priťahovaním lásky. Vaša vnútorná vyrovnanosť z vás bude vyžarovať, čo v mnohých prípadoch pôsobí na okolie mimoriadne atraktívne.

Ruženín má svoj význam aj pre existujúce vzťahy, ktoré buď stagnujú, sú citovo ochladnuté, alebo narušené krízou. Svojou silou dokáže eliminovať negatívne pocity a namiesto nich vniesť medzi partnerov pozitívnu energiu. Tá sa následne odzrkadlí v znovuobjavenej harmónii, iskre a vzájomnej milostnej náklonnosti.

Nech už riešite akékoľvek problémy súvisiace so vzťahmi, s ruženínom sa vám podarí ich ľahšie prekonať.Ruženín a zdravie

Účinky ruženínu sa najviac sa prejavujú najmä posilnením srdca, krvi a celkovo krvného obehu. Pozitívne vplývajú aj na obličky a nadobličky či pohlavné orgány. Tento kameň pôsobí blahodárne a omladzujúco aj na pleť.  


Zaradenie: rodina kryštálov
Tvrdosť: 7
Farba: ružová
Výskyt: južná Afrika, USA, Brazília, Japonsko, India, Madagaskar
 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet