Rubín (gh)

Rubín je prírodný kameň vysokej hodnoty, vďaka čomu sa radí medzi drahokamy. Prináša zdroj čistej energie a chráni pred tou negatívnou. Svoju sýtu červenú farbu získal pôsobením chrómu. Zriedkavo sa vyskytuje ako 6-lúčový hviezny rubín, ktorý sa vytvára v dôsledku špeciálnych kryštálových štruktúr.


História v skratke

Pomenovanie tohto vzácneho kameňa pochádza z latinského rubeus, čo v preklade znamená červený. Medzi najkrajšie drahokamy sa rubín radí už od obdobia antiky. Kedysi sa verilo, že predstavuje krv Zeme. Okrem toho, že ide o výnimočne krásny a vzácny kameň, má aj liečivú silu. V stredoveku sa označoval aj ako karbunkul a bol známy svojimi liečivými účinkami.


Rubín a duša

Rubín je na úrovni duše vysoko pozitívny a energetický kameň, ktorý prináša silnú túžbu po živote. Napomáha na ceste za šťastím a ukazuje smer k realistickým cieľom. Hľadaním tej správnej motivácie je užitočný pri ich napĺňaní. Tento drahokam má silu trasformovať negatívnu energiu na pozitívnu a odstraňovať prekážky.

V rovine mysle zvyšuje koncentráciu a vďaka svojej ochrannej sile prináša v názorových konfrontáciách asertívny prístup a odvahu. Tento drahokam zabráni, aby vaša psychika utrpela a odkloní od vás všetky mentálne útoky.

Sila rubínu je obzvlášť výrazná aj na emocionálnej úrovni. Harmonizuje všetky úrovne lásky a zosúlaďuje ich s vernosťou. Dokáže tiež vzbudiť túžbu a podporiť sexuálnu aktivitu. Navyše prebudí nadšenie a naladí vás tak, že si budete užívať všetko, čo ponúka spoločenský život.

Okrem  iného sa tento kameň postará, aby ste mali veľmi pozitívne sny. Taktiež podporí fantáziu a vizuálnu predstavivosť.

O rubíne sa hovorí, že prináša bohatsvo a napomáha si ho udržať.Rubín a zdravie

Aj na telesnej úrovni dodáva rubín energiu a zbavuje únavy či vyčerpanosti. Pokiaľ však máte energie veľa, uvedie ju do rovnovážneho stavu. Zbavuje organizmus toxínov, pomáha pri horúčke a vysokom krvnom tlaku. Má priaznivé účinky aj na srdce, obličky, nadobličky, slezinu a rozmnožovacie ústrojenstvo.

Zaradenie: skupina korunduTvrdosť: 9Farba: červenáVýskyt: Srí Lanka, India, Barma, Brazília, Nórsko; hviezdne rubíny – India a Barma 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet