Pyrit (gh)

Pyrit je pre svoje účinky povzbudzujúcim a vysoko pozitívnym prírodným kameňom. Je minerálom rôznych kryštálových foriem a v prírode ho nájdete v podobe kocky a jej odchýliek, ale aj ako oktaedrón. Obsahuje veľké množstvo železa a síry, preto sa z neho získava kyselina sírová. Železo v pyrite pôsobí energicky ako ochranný štít na psychickej aj fyzickej úrovni.

Vplyv tohto kameňa je zjavný aj v pracovnej obasti, najmä pri plánovaní, určovaní si cieľov a následnej realizácii. Naučí vás nazerať na veci s nadhľadom a navedie vás k diplomatickému prejavu.História v skratke

Pomenovanie pyrit je odvodené z gréčtiny a vo voľnom preklade predstavuje ohnivý kameň. Tento názov vznikol odpozorovaním, keďže pri udieraní týchto minerálov o seba vznikajú iskry. Starí Gréci, Rimania a aj alchymisti v stredoveku verili, že v pyrite sa skrýva tajomstvo zlata. Už vtedy boli známe účinky pyritu a to najmä jeho schopnosť riadiť telesné tekutiny.


Pyrit a duša

Pyrit je veľmi pozitívnym kameňom, ktorý vás ochráni pred negatívnou energiou. V oblasti duševna pomáha zbaviť sa úzkostí, zúfalstva či melanchólie a lieči zo sklamaní. Tento kameň vám prinavráti stratenú sebadôveru. V prípade komplexu menejcennosti má svoj význam pri uvedomení si vlastnej hodnoty, dokázaní si svojich schopností a nadobudutí zdravého sebavedomia.

Rozkolísané emocionálne rozpoloženie dostane do vyváženosti. Ukáže vám cestu k preskúmaniu vlastných vnútorných zákutí, v ktorých sa skrývajú vaše schopnosti. Pyrit vám otvorí myseľ a vy tak prídete na nové myšlienky a objavíte nové možnosti. Osviežite a posilníte si pamäť, usporiadate si duševné schopnosti. Tento kameň dodá silu vašej duševnej aktivite, a to zrýchlením prúdenia krvi do mozgu. S pyritom dostanete do súladu svoje kreatívne myslenie a analytické uvažovanie.

Okrem toho, že pyrit blokuje negatívnu energiu, odbúrava aj únavu a pomáha prekonať vyčerpanosť.Pyrit a zdravie

Na fyzickej úrovni sa pyrit rovnako prejavuje svojimi ochrannými účinkami. Priaznivo pôsobí na kosti a tvorbu nových buniek. Má tiež posilňujúci vplyv na trávenie či zažívacie ťažkosti a s nimi spojené poruchy spánku. Pozitívne ovplyvňuje aj obehový a respiračný systém, konkrétne potláča astmu a bronchitídu.

Zaradenie: rodina minerálov, kovová zlúčenina železa a síry
Tvrdosť: 6 – 6,5
Farba: zlatistá, trblietavá
Výskyt: Veľká Británia, Severná Amerika, Chile, Peru, Španielsko

 


 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet