Ónyx (gh)

Ónyx je harmonizujúcim a silne ochranným kameňom, ktorý napomáha stabilite nielen na úrovni psychiky, ale aj telesnosti. Ónyx je variáciou chalcedónu a vyskytuje sa najmä ako nepriehľadný polopriesvitný čiernobiely kameň, často v pruhovanej forme.   


História v skratke

Pomenovanie ónyx pochádza z gréčtine a v preklade znamená nechet. To nie je preklep ? Starým Grékom a Rimanom bol tento kameň dôverne známy, filozof Plínius starší sa o ňom dokonca zmieňuje v encyklopédii Naturalis Historia.

Dejiny tohto kameňa siahajú aj do starého  Egypta, kde sa používal na dokrášlenie ozdobných predmetov.Ónyx a duša

Sila ónyxu sa prejavuje predovšetkým vo vypätých situáciách, ktoré sprevádza zvýšený citový, ale aj telesný stres. V ťažších obdobiach v ňom nájdete oporu, vďaka čomu ich ľahšie prekonáte.

S ónyxom sa prinavrátite k starším spomienkam, vyrovnáte sa s nimi a nájdete v nich ponaučenie. Porozumiete svojim starým duševným bolestiam a smútku a ľahšie sa tak z nich vyliečite. Rozpory usídlené v mysli vyriešite, čo vás navedie k duševnej stabilite a ustálenému prístupu k životu.

Tento kameň vám zvýši sebadôveru, prinesie vytrvalosť a životnú silu. Pomôže vám objaviť v sebe vnútornú silu nepoddávať sa osudu, ale vziať ho do vlastných rúk. Ónyx zbavuje zbytočných obáv, zablokovaní a strachu, vďaka čomu prináša možnosť posúvať sa vpred. Zvýšením schopnosti sebakontroly tento kameň zabezpečí, že nepôjde o bezhlavé neuvážené kroky, ale dôkladne premyslené rozhodnutia.Ónyx a zdravie

Na úrovni telesnosti vám ónyx pomôže nájsť rovnováhu energií jin a jang a vy pocíte vnútornú harmóniu, ktorá sa odzrkadlí aj navonok.
Účinky ónyxu sa prejavujú priaznivým pôsobením na zuby, kosti, kostnú dreň či liečením krvných porúc a nôh.

Zaradenie: rodina minerálov
Tvrdosť: 7
Farba: čierna, šedá, bielá, modrá, hnedá, žltá, červená
Výskyt: Taliansko, Mexiko, USA, Rusko, Brazília, južná Afrika

 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet