Mesačný kameň (gh)

Mesačný kameň je upokojujúci a ochranný kameň. Svojim vzhľadom pripomína priezračnú čistotu. Vlastnosti opálu získava zo sodíka, ktoré sú zjavné najmä pri jasnejších kameňoch.


História v skratke

Mesačný kameň bol cenným magickým kameňom s liečivou silou už za čias starého Grécka a Ríma. U nás si získal obdiv až v 18. storočí. V dejinách sa mu pripisovala moc posilniť energiu mesiaca na zemi, z čoho je odvodený aj jeho názov. V minulosti sa pre svoje blahodárne účinky užíval aj ako čaj, ktorý pôsobil ako ochrana pred ochoreniami. Na Srí Lanke a v arabských krajinách  sa aj dnes používa ako ochrana pred chorobami. Kedysi sa tiež tradovalo, že ženám prinesie plodnosť a mnohodetnosť.


Mesačný kameň a duša

Účinky mesačného kameňa sú známe hlavne v upokojovaní emócií a hľadaním nových začiatkov. Napomáha však aj vrátiť sa k uzavretým záležitostiam ukrytých v  podvedomí. Podobne ako fázy Mesiaca – dorastanie a ubúdanie – aj tento kameň pripomína, že všetko sa deje v istom cykle, s ktorým prichádzajú aj zmeny.

Harmonizovaním emócií dokáže mesačný kameň držať na uzde prehnané prejavy a reakcie a pomôže vám tak zvládnuť vypäté situácie. Prináša citovú stabilitu a celkovo upokojuje. Má silu odstraňujúcu spôsoby, ktoré už vo vašom citovom živote nefungujú.

Mužskú a ženskú stránku osobnosti udržiava v rovnováhe.Mesačný kameň a zdravie

Priaznivé účinky mesačného kameňa sú známe najmä pôsobením na tráviaci a reprodukčný systém. Jeho liečivé účinky sa prejavujú aj pri problémoch s kožou, vlasmi, očami, ale aj vnútornými orgánmi sú pečeň alebo podžalúdková žľaza. Tiež pozitívne pôsobí pri ťažkostiach so spánkom, hlavne pri nespavosti.

Zaradenie: silikát z draslíka a hliníka, skupina živca
Tvrdosť: 6 – 6,5
Farba: mliečna, priezračná
Výskyt: Brazília, USA, Madagaskare, Srí Lanka, India

 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet