Lapis Lazuli (gh)

Lapis lazuli je prírodný kameň známy najmä svojou krásnou modrou farbou, ale aj silou a schopnosťou zosúladiť telo s dušou. Zlaté odlesky na tmavomodrom kameni sú spôsobené spojením s vápencom alebo pyritom.


História v skratke

Pomenovanie lapis lazuli vychádza z arabského slova azul, čo znamená nebo a z latinského slova lapis, čo je v preklade kameň. Tento kameň sa používal už pred 5000 rokmi pred naším letopočtom v meste Ur na výrobu šperkov. Ľudia mu pripisovali veľkú moc, božskú silu a nekonečný život. Práve preto mal najmä ochrannú funkciu. Všetky kultúry ho navyše považovali za kameň priateľstva, ktorý podporuje medziľudské vzťahy. Starí Gréci, Rimania a Indiáni ho uctievali ako nebeský kameň prinášajúci mier, lásku a múdrosť.


Lapis lazuli a duša

Tento prírodný kameň má na duševnej úrovni silné ochranné účinky, čo sa prejavuje schopnosťou rozlišovať hrozbu a odrážať negatívnu energiu. Pôsobí antistresovo, prináša pokoj a vnútornú harmóniu, čím predchádza hroziacim depresiám. Svojou energiou napomáha ponoriť sa do vlastného vnútra a nadobudnúť pocit sebapoznania.

Následne otvára nové spôsoby sebavyjadrenia a schopnosti prebrať zodpovednosť za vlastný život. Taktiež zlepšuje komunikačné schopnosti, vďaka čomu ľahšie sformulujete vlastné názory. Okrem toho v komunikácii navádza a učí, ako aktívne v rozhovoroch počúvať.  

Na úrovni mysle podporuje lapis lazuli objektivitu pohľadu a navyše rozvíja tvorivé schopnosti.  Pomáha prijať realitu a vyrovnať sa s pravdou.

Lapis lazuli je harmonizujúci kameň, ktorý odstraňuje negatívnu energiu v podobe krutosti a utrpenia. Je nápomocný aj v prípade citového naviazania, ktoré uvoľňuje. Na emocionálej úrovni sa prejavuje účinkami, s ktorými ľahšie vyjadríte svoje city, čím môžete upevniť medziľudské vzťahy.
Lapis Lazuli a zdravie

Na telesnej úrovni sa účinky kameňa lapis lazuli prejavujú najmä v zmierňovaní bolesti či migrény. Priaznivo pôsobí aj v prípade problémov s nespavosťou a pri vysokom tlaku. Je vhodný aj pri ťažkostiach s respiračným a nervovým systémom. Pomáha tiež v častiach tela, ako sú krk, hlasivky či štítna žľaza.


 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet