Jadeit (gh)

Jadeit je veľmi pozitívny prírodný kameň, ktorý chráni pred negatívnymi energiami a zároveň upokojuje. Hovorí sa o ňom aj ako o kameni snov. Prináša šťastie a priateľstvo. Okrem svojich vynikajúcich účinkov má tento kameň aj vysokú estetickú hodnotu a v prírode sa vyskytuje v rôznych farebných tónoch. Zelený jadeit, ktorý vznikol vďaka čiastočkám chrómu patrí medzi najcennejšie. Fialovému jadeitu s veľmi zriedkavým výskytom dodal špecifický odtieň mangán.


História v skratke
 
Zmienky o jadeite siahajú hlboko do minulosti, až do 5. storočia pred naším letopočtom, kedy bol označovaný ako najlepší zo vzácnych kameňov. V čínskej kultúre symbolizoval 5 cností, a to múdrosť, spravodlivosť, milosrdenstvo, skromnosť a odvahu. Pre Egypťanov predstavoval kameň lásky a vnútornej rovnováhy. Dodnes sa mu prisudzuje schopnosť napomáhať pri výklade snov. Takmer vo všetkých arabských krajinách sa mu pripisuje veľká ochranná sila, ktorá odkláňa negatívnu energiu. Pre starých Mayov bol jadeit kameňom lásky, ktorý pretváral priateľstvo na lásku.Jadeit a duša

Jadeit je v rovine duše známy ako kameň, ktorý prináša ochranu pred negatívnou energiou a zároveň navodzuje pocit bezpečia. Napomáha pri hľadaní rovnovážneho stavu medzi telom a dušou, čím pôsobí upokojujúco.

Na úrovni mysle odkrýva negatívne myšlienky a podporuje vznik nových myšlienok. Jadeit pomáha pri sebapoznávaní a prejavovaní vlastného ja. V krajinách Orientu predstavuje tento kameň múdrosť nadobudnutú v procese rozjímania.

V citovej oblasti podporuje lásku a starostlivosť. Je užitočný pri uvoľňovaní emócií a ich prejavovaní. O jadeite sa tiež hovorí ako o kameni, ktorý prináša šťastie a priateľstvo.

Sila jadeitu je tiež známa pri analýze snov a ich interpretácii. Vďaka tomuto kameňu získate nový pohľad na posolstvo, ktoré sa vám sny snažia odovzdať.Jadeit a zdravie

Účinky jadeitu na telesnej úrovni sú liečivé najmä pri čistení a detoxikácii. Tento kameň je nápomocný hlavne pri problémoch s obličkami a nadobličkami. Priaznivé účinky má tiež aj na udžiavanie rovnováhy tekutín a pH v tele. Je vhodný aj pri zvyšovaní plodnosti a uľahčuje pôrod.


Zaradenie: zlúčenina sodíka a hliníka
Tvrdosť: 6,5 – 7  
Farba: zelená, oranžová, hnedá, modrá, modrozelená, krémová, fialová, červená, biela
Výskyt: Mjanmarsko, Čína, Kanada, Mexiko, Egypt, Sliezsko

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet