Horský krištáľ  (gh)

Horský krištáľ patrí medzi najznámejšie drahokamy na svete. Ide nielen o nádherný, ale zároveň aj univerzálny kameň, pretože jeho liečivé účinky sú pozitívne takmer pri akomkoľvek zdravotnom probléme. Skladá sa z čistého oxidu kremičitého a kyslíka a vyskryštalizoval sa v priebehu miliónov rokov. Čistý krištáľ sa v prírode vyskytuje zriedkavo, a aj preto je veľmi vzácny.


História v skratke
 
Pomenovanie krištáľ je odvodené od gréckeho slova krystallos, čo v doslovnom preklade znamená ľad. Až do 17. storočia totiž ľudia verili, že ide o skamenený ľad. Pre Rimanov predstavoval tento drahokam zdroj múdrosti, odvahy a vernosti v láske. V indiánskych kmeňoch sa zasa tradovalo, že krištáľ ochráni pred zlou energiou už od útleho detstva, preto patril tento kameň do kolísky novorodených deťom. Budhisti verili, že sa vďaka nemu dopracujú k dokonalému osvieteniu.Horský krištáľ a duša

Účinky horského krištáľú sa na úrovni duše prejavujú liečivou silou a schopnosťou podporiť energiu a tiež ju uviesť do rovnováhy. Prečisťuje dušu a prepája ju s mysľou.  Dokáže naladiť na typ energie, ktorá je aktuálne potrebná pre uzdravenie a posilní ju. Tento kameň pôsobí ako pohlcovač či filter negatívnej energie a má tiež schopnosť ju efektívne odblokovať.

Na úrovni mysle krištáľ podporuje sústredenie a uvoľňuje staré spomienky. Tiež má schopnosť uchovávať v sebe informácie.

Výnimočná schopnosť zosilniť energiu je pri tomto kameni známa aj v duchovnej rovine. Zvyšuje vaše schopnosti a poukazuje na duchovné účely, na ktoré sa hodíte.

O horskom krištáli sa hovorí, že zvyšuje pozitívne účinky alternatívnej medicíny – akupuntúry až o 10 %. Tiež sa používa pri meditáciách ako odstraňovač elementov, ktoré by mohli mať rušivý charakter.Horský krištáľ a zdravie

Účinky horského krištáľu na zdravie človeka sú výrazne pozitívne, a to takmer pri akomkoľvek zdravotnom probléme. Preto je univerzálny a všeobecne pôsobí na organizmus blahodárne. Napomáha zvýšiť obranyschopnosť a harmonizije celé telo. Okrem toho je veľmi užitočný pri liečení popálenín.


Zaradenie: rodina kremeňa
Tvrdosť: 7
Farba: priezračná, rôzne farby (?)
Výskyt: Alpy, Brazília a Arkansas v USA 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet