Hematit (gh)

Hematit je prírodný kameň, ktorý má výrazné ochranné a vyvažujúce účinky. Hovorí sa o ňom aj ako o krvavom kameni. Liečivé hematity sa vyskytujú najmä v Brazílii, kde sú náleziská obzvlášť veľkých a čistých kameňov. Veľmi neobvyklé sú hematitové ruže, ktoré vznikajú kryštalizovaním do tvaru tohto kvetu.


História v skratke
 
V starom Egypte mal hematit povesť kameňa prinášajúceho pokoj, preto sa zvykol ukladať k hrobom. Na poslednej ceste sprevádzal aj Tutanchamóna.

Pre starých Grékov predstavoval hematit božskú krv, ktorá drží Zem pri živote. Od obdobia antiky ide o špeciálny liečivý a ochranný kameň označovaný tiež ako krvavý kameň. Tento prívlastok získal aj preto, že pri brúsení sfarbuje prsty dočervena.  Hematit a duša

Hematit pôsobí v duševnej oblasti ako ochrana a prostriedok k nájdeniu súladu medzi psychickou a telesnou stránkou. V rovnováhe udržiava protikladné energie jin a jang. Eliminuje negatívne energie a má moc zabrániť ich preniknutiu do vnútra duše.

Tento prírodný kameň je výnimočný svojou silou dodávať sebavedomie, čo napomáha prekonávať životné ťažkosti. Na osobnostnej úrovni je užitočný v prekonávaní sebou stanovených obmedzení a vlastných limitov. Týmto spôsobom otvára cestu k rozvoju osobnosti a plneniu túžob. Nesprávne rozhodnutia z minulosti sa vďaka tomuto kameňu stávajú ponaučeniami a pomáhajú pri riešení nových situácií.

Hematit zvyšuje spoľahlivosť, dôveryhodnosť a cieľavedomosť. Má silu zlepšiť pamäť a podporuje kreatívne myslenie.

Účinky hematitu sa prejavujú aj v prípade problémov s nestriedmym životným štýlom, a to napomáhaním pri zbavovaní sa rôznych závislostí, napríklad fajčenia či prejedania sa.  Hematit a zdravie


Hematit má veľmi pozitívne účinky na obehový systém. Je užitočný pri riešení zdravotných problémov a ochorení spojených s nutnosťou prečistiť krv, regenerovať tkanivá a podporiť tvorbu nových krviniek, vyrovnáva tlak. Priaznivo pôsobí na činnosť obličiek. Je vhodný aj pri horúčke, lieči kŕče a prinavracia pokojný spánok.  
 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet