Labradorit (gh)

Labradorit je ochranný kameň, ktorého sila sa prejavuje najmä v obdobiach životných zmien. Nazýva sa aj spektrolit a patrí do rodiny plagioklasu, čo vychádza z gréckeho slova plagios, ktoré v preklade znamená šikmý. Tento názov je odvodený od skutočnosti, že kryštalické  štruktúry v labradorite nie sú vertikálne, ale zbiehajú sa smerom k sebe šikmo, čím vznikajú špecifické trblietavé odlesky.


História v skratke
 
Prírodný kameň labradorit bol objavený koncom 18. storočia a pomenovanie získal vďaka svojmu zloženiu zo silikátu sodíka, vápnika a hliníka. Svojou špecifickou vlastnosťou vytvárať farebné odlesky sa v minulosti stal obľúbeným najmä pri výstavbe budov. Takto stavby skrášľoval a dodával im honosnosť. Vďaka tomu získal aj ďalšie pomenovanie – zrkadlový kameň. Krása, ale aj liečivé účinky labradoritu sa okrem toho využívali aj v šperkárstve.

 

Labradorit a duša

Labradorit pôsobí na úrovni duše vysoko pozitívne a ochranne. Navyše dodáva vnútornú silu v období plnom životných zmien. Dokáže pripraviť na jeho preklenutie a napomôcť následnému osobnému rastu.

Tento kameň má v sebe energiu zbavovať strachu a neistoty. Intelektuálnu a intuitívnu zložku zosúlaďuje a podporuje na ceste k sebapochopeniu. Zbavuje ilúzií a poukazuje na skutočnú podstatu vecí.

S labradoritom získate sebadôveru a stabilitu. Ochráni vás pred negatívnymi myšlienkami, ktoré vám vstúpili do mysle ako nepozvaní hostia.
 
Labradorit  napomáha ponoriť sa do vlastného vnútra, rozvinúť fantáziu a prísť na nové myšlienky. Rozjímaním tiež vyvoláva spomienky a poukazuje na skryté posolstvá uložené v podvedomí. Vyváženým vplyvom na racionálnu a iracionálnu časť dokáže posilniť schopnosť analyzovať a pochopiť súvislosti.  Labradorit a zdravie

Vplyv labradoritu na telesnú stránku je výrazný predovšetkým pri harmonizovaní hormónov a regulovaní metabolizmu. Zbavuje stresu a znižuje krvný tlak. Lieči zdravotné problémy spojené s poruchami očí a mozgu. Je veľmi užitočný aj pri prechladnutí, ale aj pri reumatizme. Dokáže uľaviť tiež pri ťažkostiach s menštruačnými bolesťami.

Zaradenie: rodina plagioklasuTvrdosť: 6 – 7

Farba: tmavá, po osvietení vytvárajúca modré a zlaté dúhové odlesky, žltá

Výskyt: Kanada, Fínsko, Madagaskar


 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet