Chalcedón (gh)

Chalcedón je prírodný harmonizujúci drahokam, ktorý prebúdza pozitívne myšlienky a pôsobí očistne na dušu aj telo. Kameň charakteristický obzvlášť peknou modrou farbou sa vyskytuje najmä v africkej Namíbii, ostatné náleziská sú takmer bezvýznamné.

 

História v skratke
 
Názov kameňa chalcedón je s veľkou pravdepodobnosťou odvodený od gréckeho mesta Chalkedon na Bospore, kde sa nachádzajú jeho najstaršie náleziská. Bol veľmi známy už v staroveku, počas ktorého sa z neho vyrábali krásne poháre zdobené striebrom. Chalcedón bol vychýrený tiež medzi Tibeťanmi, ktorí ho porovnávali s lotosovým kvetom a jeho silou chrániť pred slabosťou a nespokojnosťou.Chalcedón a duša

Tento prírodný kameň má na duševnej úrovni harmonizujúcu silu, ktorá odstraňuje negatívnu energiu a zabraňuje jej rozširovaniu. Pôsobí tiež upokojujúco a eliminuje zlé sny. Vedie k sebareflexii a zbavuje zbytočných pochybností o vlastnej hodnote.

Chalcedón má schopnosť upevňovať medziľudské vzťahy a vnášať do nich solidaritu, na základe čoho posilňuje ich stabilitu. Zbavuje nepriateľských pocitov a namiesto nich prináša radosť.  

Vďaka zosúladeniu mysle, tela a ducha sa stane vaša osobnosť vyrovnanou, čo ocení aj vaše okolie.Chalcedón a zdravie

Účinky chalcedónu sa na fyzickej úrovni prejavujú svojou harmonizujúcou silou, ktorá uvedie organizmus do rovnováhy. Pôsobí tiež očistne a hojivo najmä na oči, žlčník, kosti, slezinu, krv a obehový systém. Odstraňuje z tela nepotrebné minerály. Je užitočný tiež ako podpora tvorby materského mlieka.


Zaradenie: rodina kremeňa
Tvrdosť: 7
Farba: modrá
Výskyt: Namíbia, USA, Brazília, Turecko

 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet