Čaroit (gh)

Prírodný kamen čaroit je známy svojou hojivou energiou na úrovni duše, ale aj tela. Zbavuje strachu a hovorí sa o ňom aj ako o kameni premeny. Vzhľadom sa často zamieňa so sugelitom, ale charakteristické biele čiastočky prezradia, že ide o čaroit. Jediné náleziská na svete sa nachádzajú na východnej Sibíri.


História v skratke
 
Tento kameň je známy až od otvorenia hraníc sovietskych republík. Jeho história sa viaže k ruskej tradícii, pre mongolské a a sibírske národy predstavoval talizman, ktorý chránil pred nákazlivými chorobami a infekciami. Najmä v zime sa zvykol ako ochrana pred zlom vyvariť s čajom.

Okrem toho sa z čaroitu vyrábali aj ozdobné predmety, pretože sa vďaka svojim brúsnym vlastnostiam veľmi dobre opracovával.Čaroit a duša

Na úrovni duše má čaroit silné účinky pri vyrovnávaní sa so zmenami. Pomáha zbaviť sa strachu a hľadieť na veci zo širšieho uhla pohľadu.  Podporuje spontánne prejavy, navodzuje uvoľnený pocit a potláča strach. Ak sa stretávate so situáciami, kedy vás nútia riadiť sa cudzími názormi, s čaroitom ich ľahšie prekonáte.

Tento kameň podnecuje bystrosť a schopnosť analyzovať. Ak sa potrebujete rozhodovať promptnejšie, jeho sila vám napomôže. Navyše podporí a zlepší vaše pozorovateľské schopnosti, a to nielen v prípade vonkajšieho sveta. Navedie vás k vnútornému videniu a ukáže, ako prekonať zmeny aj na duchovnej úrovni.

Čaroit napomáha pri prekonávaní a vyrovnávaní sa s negatívnymi vlastnosťami a získavaní uznania.

V citovej rovine sa prejavuje prebúdzaním lásky a zároveň na tejto úrovni pôsobí liečivo, vďaka čomu dokáže zaceliť rany na duši.Čaroit a zdravie

Účinky čaroitu na telo sú hojivé podobne ako na úrovni duše. Tento kameň mení negatívnu energiu na pozitívnu a v prípade vyčerpanosti dodáva stratenú silu. Je užitočný pri nespavosti, kedy navodzuje pokojný spánok. Priaznivo vplýva na zrak, srdce či podžalúdkovú žľazu. Pôsobí liečivo aj pri problémoch s pečeňou spojených s alkoholom.

Zaradenie: nepatrí do žiadnej skupiny kameňov, nakoľko ide o koncentráciu mnohých minerálov a kovov


Tvrdosť: 6
Farba: fialová
Výskyt: východná Sibír
 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet