Beryl (gh)

Beryl je prírodný kameň známy svojimi antistresovými účinkami a upokojujúcou silou pôsobiacou nielen na psychickej, ale aj na fyzickej úrovni. V prírode sa vyskytuje vo viacerých farebných alternatívach, ktoré tvoria samostatné skupiny drahokamov, napríklad smaragd alebo akvamarín.


História v skratke
 
Starí Gréci v minulosti objavili schopnosť berylu lomiť svetlo. Táto sutočnosť ich viedla k pomenovaniu beryllos a neskôr k názvu brille, čo v preklade označuje okuliare. Navyše verili, že tento kameň má moc udržať lásku v manželstve a tiež priniesť uznanie.

Podľa židovskej interpretácie predstavoval biely beryl kameň, ktorý posilňuje vieru v boha.Beryl a duša

V oblasti psychiky má beryl najmä silné antistresové účinky. Spolu s ním dokážete jednoduchšie prekonať ťažšie obdobia spojené so životnými problémami. Beryl vám napomôže objaviť vo svojom vnútri oporu a ľahšie tak vyriešiť aktuálne dilemy. Tento kameň dodáva silu a zbavuje nepotrebnej záťaže.

Na úrovni duše pôsobí upokojujúco, potláča hnev a nervozitu. Eliminuje zmätočné  pocity a zbavuje neopodstatnených obáv a strachu. Namiesto toho prináša pozitívny pohľad na svet a chuť do života. Beryl má tiež silu, vďaka ktorej si uvedomíte, čo naozaj chcete a potrebujete urobiť. Ak ste v procese rozhodovania, ukáže vám tú správnu cestu.

Po emočnej stránke má beryl schopnosť prinavrátiť lásku do dlhodobejších vzťahov, v ktorých už city nie sú také silné, ako na začiatku.Beryl a zdravie

Na úrovni telesnosti sa účinky berylu prejavujú hlavne pri detoxikácii a obranyschopnosti organizmu. Tento kameň tiež upokojuje a lieči krčné infekcie. Priaznivé účinky má aj na vnútorné orgány, konkrétne na srdce, pečeň a žalúdok. Pozitívny vplyv berylu sa prejavuje tiež posilnením pľúcnej a obehovej sústavy, ako aj pri problémoch s chrbticou či otrasoch mozgu.

Zaradenie: zlúčenina berýlia, hliníka a silícia

Tvrdosť: 7,5 – 8  

Farba: priehľadná (goshenit), biela, ružová (morganit), zlatá (zlatý beryl), svetlozelená až žltkastá (heliodor), zelená (smargd), modrá (akvamarín)

Výskyt: významné náleziská bieleho berylu – Brazília, Afganistan, Madagaskara


 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet