Avanturín (gh)

Avanturín je kameňom rovnováhy a vyrovnanosti. Avanturínu zelenému býva navyše prisudzovaná aj schopnosť priniesť šťastie, a to nielen v hre, ale aj vo finančných otázkach. Ak máte preto pred sebou pohovor alebo ťažký pracovný deň, s týmto kameňom ich zvládnete ľahšie.

Svoju charakteristickú zelenú farbu prechádzajúcu do priehľadnosti mu prepožičiava pôsobenie chrómovej sľudy. Okrem spomínaného vplyvu na duševnú rovnováhu je známy harmonizáciou na fyzickej úrovni.


 

História v skratke

Starí Gréci si účinky avanturínu interpretovali pozitívne, a to najmä dodaním odvahy, optimizmu a odhodlaním ísť si za svojím cieľom. Pôsobením avanturínu podľa nich dokážeme odhaliť falošné priateľstvá, čo napomáha sústrediť sa na tie skutočné.


Avanturín a duša

Avanturín svojou energiou navodzuje pocit vyrovnanosti. Vnútorný pokoj nadobudnete tak, že sa prinavrátite ku koreňom aktuálnej duševnej nerovnováhy a pochopíte, kde pramenia vaše problémy. Ľahšie ich tak eliminujete a dostanete sa do rovnovážneho stavu. Avanturín môže byť užitočný napríklad aj pri zajakávaní sa alebo ťažkých neurózach, nakoľko pomôže rozkryť, čo je za uvedenými problémami. Stane sa tak kľúčom k ich porozumeniu a odstráneniu.  

V čase prežívania psychickej nepohody pôsobí avanturín ako stabilizátor, pretože city a rozum dostáva do harmónie. Pomáha prejaviť emócie a riešiť tak aj vzťahové záležitosti.

S avanturínom ľahšie zvládnete situácie, v ktorých ste ovládaní hnevom. Tento kameň podporuje vašu vnímavosť a citlivosť v konfrontácii s druhými ľuďmi, vďaka čomu sa vám s nimi budete ľahšie kooperovať. Navyše podnieti vašu kreativitu a má priznivý vplyv aj na vytrvalosť.  

Sila avanturínu sa skrýva aj vo vybalansovaní mužskej a ženskej energie a ochrane pred psychickým odčerpávaním srdečnej energie.Avaturín a zdravie

Účinky avanturínu na fyzickej úrovni sa rovnako prejavujú najmä pri udržiavaní telesnej rovnováhy. Kameň pôsobí priaznivo na krvný tlak, štítnu žľazu či nervový systém. Napomáha aj pri znižovaní cholesterolu a vyrovnáva metabolizmus. Uľaví od migrény a s ňou spojenej bolesti očí. Zabraňuje prepuknutiu arteriosklerózy a rôznych alergií. Avanutrín je efektívny tiež pri liečbe nadobličiek, pľúc, dutín, srdca,  svalového a urogenitálneho systému. Pôsobí blahodárne aj pri problémoch s kožou.

Zaradenie:

rodina kremeňov

Tvrdosť: 7

Farba: priehľadná zelená, zväčša s ligotajúcimi sa čiastočkami

Výskyt: Taliansko, Brazília, Čína, India, Rusko, Tibet, Nepál
 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet