Andský opál (gh)

Andský opál je ochranným a posilňujúcim kameňom napomáhajúcim nájsť symbiózu a lásku. Jeho sila sa zároveň prejavuje aj na fyzickej úrovni pri harmonizovaní enzýmov v tele. Tento kameň je vzdialeným príbuzným drahých a ohnivých opálov. Jeho pôvod a vznik siaha do ďalekej minulosti spred miliónov rokov, kedy sa usadil v štrbinách roztokov bohatých na minerály. Ako prezrádza jeho názov, ťaží sa iba v pohorí  Ánd a Peru.


História v skratke

Keďže pôvod andského opálu sa viaže k americkým pohoriam Ánd a Peru, jeho história je hlboko zakorenená a prepojená s indiánskymi kmeňmi. Veľkú moc mal tento kameň najmä pre Inkov a Aztékov. Interpretovali si ho ako oko ich Boha, ktoré zanechal na Zemi, keď ju opúšťal. Sila andského opálu sa prejavovala hlavne vo vojnových obdobiach, kedy sa uvoľnil z Ánd a mal naznačiť, že ľudia, zvieratá a príroda majú žiť v symbióze.

V Peru sa tomuto kameňu pripisujú silné ochranné a liečebné účinky.Andský opál a duša

Na duševnej úrovni má ružový andský opál pozitívny účinok predovšetkým v prípade depresií, ktoré dokáže eliminovať. Okrem toho vám pomôže rozpoznať pravú lásku od tej falošnej a dodá vám absolútnu vernosť.

Ak andský opál skombinujete s rubínom, rozviniete silu pozitívnych pocitov skrývajúcich sa v srdci.

Na úrovni myslenia pôsobí tento kameň pri jeho odblokovaní, tiež posilňuje pamäť a spomienky. Andský opál je veľmi užitočný predovšetkým v situáciách spojených so skúškami.Andský opál a zdravie

Vzhľadom na to, že ružovkastý andský opál pôsobí v tele ako regulátor enzýmov, ho môžete kombinovať so všetkými liečivými kameňmi. Ak nie sú enzýmy v organizme v rovnováhe, vznikajú rôzne ochorenia, psychické problémy či alergie. Andský opál upraví ich vlastnosti a koncentráciu, čím zabezpečí ich zharmonizovanie. Veľmi priaznivo vplýva aj na endokrinný systém a bojuje proti infekciám, roztočom a červom.

 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet