Ametyst (gh)

Ametyst je vysoko sprituálny kameň, ktorý pôsobí ako ochrana pred negatívnou energiou. Jeho špecifickú fialovú farbu spôsobili stopy titánu, mangánu a železa, ktoré sa pred miliónmi rokov pridružili k tekutému silíciu, základnej zložke všetkých kremeňov.

 

História v skratke
 
Pomenovanie prírodného kameňa ametyst je odvodené z gréckeho slova amethystos, čo v preklade znamená triezvy. Už starí Gréci mu pripisovali silu ochrániť pred alkoholizmom, ale aj negatívnymi myšlienkami či falošnými priateľstvami. Približne 100 rokov dozadu bol ametyst v Nemecku v okolí Idar-Oberstein vyťažený, presunula sa ťažba do južnej Ameriky.


 

Ametyst a duša

Sila ametystu na duševnej úrovni je mimoriadne výrazná. Prejavuje sa najmä ochranou psychiky, keďže negatívnu energ
iu zvonka modifikuje na pozitívnu. Moc tohto kameňa je očistná. Napomáha k striedmosti a zabraňuje prehnanej žiadostivosti. S ametystom zvládnete prekonať a oslobodiť sa od rôznych závislostí, keďže vás podporí v triezvosti.

Na úrovni mysle vám poskytne povzbudenie, ale aj upokojenie podľa vašich aktuálnych potrieb. V prípade meditácií otvára cestu k hlbšiemu poznaniu a novým myšlienkam. Podporuje racionálne uvažovanie a pomáha v nerozhodnosti a realizovaní vašich predstáv a zámerov.

Príliš aktívnu myseľ spôsobujúcu nespavosť dokáže upokojiť a ochrániť pred zlými snami. S ametystom si zlepšíte pamäť, čo sa prejaví aj schopnosťou zapamätať si sny. Vďaka tomuto kameňu ich dokážete ľahšie analyzovať a porozumieť im. Okrem toho rozvinie vašu intuíciu a zároveň navodí intuívne sny.

Ametyst patrí medzi najspirituálnejšie kamene, čistí auru, prináša veľa pozitívnych emócií a odstraňuje strach, hnev a obavy. Ak ste zažili emocionálnu stratu, ametyst vám pomôže preniesť sa cez ňu. Zbaví vás smútku a ukáže vám cestu k vyrovnanosti.Ametyst a zdravie

Ametyst má priaznivé účinky na imunitný systém a ľudský metabolizmus. Tento kameň čistí krv a podporuje tvorbu hormónov, vďaka čomu sa organizmus dostáva do rovnováhy. Blahodárne pôsobí aj na tráviaci a dýchací systém. Pomáha bojovať proti parazitom. Svojou silou pôsobí aj proti bolestiam hlavy a stresu. Okrem toho je efektívny aj v prípade kožných ochorení.


Zaradenie:

rodina kremeňaTvrdosť: 7Farba: fialováVýskyt: Brazília, Uruguaj, Mexiko a v západná Austrália 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet