Amazonit (gh)

Amazonit je prírodný kameň známy najmä svojimi čistiacimi účinkami a upokojujúcou silou. Tento draselný minerál pôsobí harmonizujúco na telo aj dušu. Vyznačuje sa zaujímavou farbou v modrasto-zelených odtieňoch, ktoré mu dodávajú medené čiastočky.

História v skratke

Dejiny amazonitu siahajú až k starým indiánskym kultúram severnej, strednej a južnej Ameriky. Už vtedy patril medzi sväté kamene a dodnes je uctievaný ako amazonský kameň. Takmer všetky indiánske kmene mu prisudzujú veľkú liečivú silu. Takisto si ho cenia aj pre jeho vysokú estetickú hodnotu, a preto ho tiež používajú ako šperk.


Amazonit a duša

Amazonit sa na úrovni psychiky prejavuje silnými harmonizujúcimi účinkami, a to hlavne pri získavaní nových poznatkov a ich zosúlaďovaní s intuíciou. Tento kameň navyše pôsobí výrazne upokojujúco. Dokáže udržiavať v rovnováhe mužskú a ženskú energiu a tiež jednotlivé osobnostné úrovne.

V rovine emócií zbavuje negatívnych pocitov a zlosti. Taktiež eliminuje rôzne obavy a strach. Ak zažívate obdobie, kedy vaše city utrpeli, amazonit vám napomôže upokojiť sa a prekonať emocionálne ublíženie.

Okrem iného je tento kameň minoriadne užitočný v prípade, keď potrebujete rozvinúť komunikáciu na milostnej úrovni.

O amazonite sa tiež hovorí, že má silnú schopnosť filtrácie, ktorá sa prejavuje pohlcovaním elektromagnetického znečistenia v priestore.


Amazonit a zdravie

Amazonit pôsobí na aj telesnej úrovni ako ochrana pred negatívnou energiou, a to tak, že uvoľňuje nervový systém. Tento kmeň je mimoriadne harmonizujúci. Ak je metabolizmus narušený problémami s osteoporózou, zubným kazom či nedostatkom vápnika, amazonit ho uvedie do rovnováhy. Takisto je nápomocný pri ťažkostiach so svalovými kŕčami.

Zaradenie: draselný minerál zo skupiny živca nazývaný aj draselný živecTvrdosť: 6 – 6,5Farba: modrá, zelenáVýskyt: štát Colorado v USA, Madagaskar, Brazília


 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet