Akvamarín

Akvamarín je kameň symbolizujúci čistotu a zároveň odvahu. Udržiava v rovnováhe duševnú a fyzickú úroveň. V prírode sa vyskytuje v rôznych odtieňoch modrej farby, ktorá je spôsobená vplyvom nerovnako koncentrovaného chrómu, magnézia a železa. Pokiaľ ide o chemické začlenenie, akvamarín predstavuje zlúčeninu berýlia, hliníka a silícia.


História v skratke

 

Názov akvamarín je zložený z dvoch latinských slov, a to aqua, čo v preklade znamená voda a mare, teda v slovenčine more. Vo voľnom preklade predstavuje akvamarín morskú vodu. Námorníci považovali akvamarín za talizman, ktorý ich ochráni pred utopením a zaručí im šťastný návrat. Už v Starom Grécku sa tomuto kameňu prisudzovali pozitívne vlastnosti či liečivé účinky. Akvamarín bol už vtedy považovaný za symbol čistoty, lásky a ochrany šťastia v manželstve.  Podľa Arabov prinášal radosť a harmóniu.Akvamarín a duša

Tento kameň pôsobí na duševnej úrovni veľmi upokojujúco a antistresovo. Jeho energia sa prejavuje aj v odstraňovaní negatívnych myšlienok a filtrovaní informácií, ktoré sa do nej dostávajú. Ak potrebujete vycibriť svoju vnímavosť, akvamarín je ten správny kameň. Navyše bystrí intelekt a cieľavedomosť, ktorá sa pretaví do odhodlanosti dokončovať veci. Napomáha tiež uzatvárať záležitosti na rôznych úrovniach. Dokáže zlepšovať vyjadrovacie schopnosti a umožniť tak jasnejšiu komunikáciu. Navyše akvamarín zlepšuje intuíciu.

V ľuďoch, ktorí sa nachádzajú vo vašom okolí vzbudzuje toleranciu a má silu prekonávať predsudky. Je vhodný v prípade, ak ste sa rozhodli vziať zodpovednosť za svoje budúce smerovanie do vlastných rúk, pomôže vám stať sa aktívnou a čestnou osobnosťou.

Na emocionálnej úrovni otvára akamarín cestu k porozumeniu citov a vnímaniu potláčaných pocitov. Emócie tak získavajú priechodnosť. Akvamarín je obzvlášť vhodný pre citlivých ľudí.Akvamarín a zdravie

Na fyzickej úrovni sa akvamarín využíva pri krčných problémoch a opuchnutých žľazách. Štítnej žľaze napomáha dosiahnuť rovnovážny stav a správne tak regulovať produkciu hormónov. Priaznivo ovplyvňuje aj svalstvo, žalúdok či zuby. Pomáha pri problémoch s krátkozrakosťou a ďalekozrakosťou. Pozitívne účinky má aj na imunitný systém.  

Zaradenie:

rodina berylov
Tvrdosť: 7,5 – 8
Farba: modrá
Výskyt: Brazília, Nigéria, Pakistan, Afganistan, Madagaskar
 

© 2017 gh s.r.o. design by Cabinet